لینک مستقیم|122-طراحی سیستم نگهداری موقت تونلهای پنستاك سد رودبار لرستان به روش تجربی وعددی|

122-طراحی سیستم نگهداری موقت تونلهای پنستاك سد رودبار لرستان به روش تجربی وعددی|50063072|lie1871999|
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان 122-طراحی سیستم نگهداری موقت تونلهای پنستاك سد رودبار لرستان به روش تجربی وعددی را مشاهده می نمایید.

مشخصات نویسندگان مقاله طراحی سیستم نگهداری موقت تونلهای پنستاک سد رودبار لرستان به روش تجربی وعددی

بهنام ابره - کارشناس ارشد مکانیک سنگ اجرا، موسسه حرا،قرارگاه سازندگیِ خاتم النبی
لهراسب فرامرزی - استادیار، دانشگاه صنعتی اصفهان


چکیده مقاله:

سد و نیروگاه رودبار لرستان در فاصله حدود 011 کیلومتری جنوب شهرستان الیگودرز قرار دارد. سیستم انتقال آب به نیروگاه این سد شامل یک تونل آببر است که در ادامه به دو تونل پنستاک تبدیل می شود. در این مقاله با استفاده از سیستم طبقهبندی مهندسی سنگ، تودهسنگ مسیر تون لها به چهار ناحیه با کیفیت های خوب و ضعیف تقسیمبندی شد. سپس بحرانیترین مقاطع انتخاب و با استفاده از نرمافزار FLAC3D سیستم نگهداری پیشنهاد گردید. نتایج تحلیل ها نشان داد که روش تجربی برای سنگ های با کیفیت خوب، مطابقت خوبی با روش عددی دارد. سیستم نگهداری پیشنهادی روش تجربی برای سنگ های ضعیف، استفاده از شاتکریت با پیچ سنگ به همراه قاب فولادی است. نتایج آنالیز عددی نشان داد برای سنگ های ضعیف، به دلیل ناحیه پلاستیک بزرگ ایجاد شده در اثر حفاری، استفاده از پیچسنگ کارساز نیست. همچنین استفاده از لتیس گیردر به جای قاب فولادی به دلیل هزینه کمتر و انعطافپذیری بیشتر برای سنگ های ضعیف بسیار موثر است.


کلیدواژه‌ها:

تونلهای پنستاک - سیستم نگهداری - لتیسگیردر - شاتکریت - پیچسنگ.


نحوه استناد به مقاله:

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:


ابره, بهنام و لهراسب فرامرزی، ۱۳۹۱، طراحی سیستم نگهداری موقت تونلهای پنستاک سد رودبار لرستان به روش تجربی وعددی، نهمین کنگره بین المللی مهندسی عمران، اصفهان، دانشگاه صنعتی اصفهان


در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.
برای بار اول: (ابره, بهنام و لهراسب فرامرزی، ۱۳۹۱)
برای بار دوم به بعد: (ابره و فرامرزی، ۱۳۹۱)