لینک مستقیم|90-روش تعیین دبی طراحی در نیروگاههای آبی كوچك زنجیره ای با استفاده از منحنی تداوم جریان|

90-روش تعیین دبی طراحی در نیروگاههای آبی كوچك زنجیره ای با استفاده از منحنی تداوم جریان|50090251|lie1871999|
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان 90-روش تعیین دبی طراحی در نیروگاههای آبی كوچك زنجیره ای با استفاده از منحنی تداوم جریان را مشاهده می نمایید.

مشخصات نویسندگان مقاله روش تعیین دبی طراحی در نیروگاههای آبی کوچک زنجیره ای با استفاده از منحنی تداوم جریان

مهدی عطار (شناسه پژوهشگر - Researcher ID: ۱۷۰۴)
دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز
لیلا رمضانی - شرکت مهندسین مشاور حاسب فارس ، بخش هیدرولیک


چکیده مقاله:

در این مقاله ، روش تعیین دبی طراحی در نیروگاهای آبی کوچک زنجیره ای در طول رودخانه با استتفاده از منحنی تداوم جریان و ذکر یک مطالعه موردی در پروژه نیروگاه آبی گجسان در استان فارس ، انجام شده در سال 1379 بررسی میگردد . به این منظور ابتدا عملکرد هر یک از نیروگا ه ها در چندین دبی طراحی تعیین و دبی طراحی بهینه برای نیروگاه های 1 ، 2و 3 به ترتیب 10% (2/87m3/sec ) ، و 16% (2/03m3/sec ) و 11% (2/71m3/sec ) بدست آمد . در نهایت ، عملکرد ترکیبی سه نیروگاه در تحلیل اقتصادی بررسی میگردد و دبی به احتمال 11 درصد( 2/71m3/sec ) به عنوان بهینه انتخاب شد .


کلیدواژه‌ها:

بهینه سازی - دبی طراحی - نیروگاههای زنجیره ای کوچک


نحوه استناد به مقاله:

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:


عطار, مهدی و لیلا رمضانی، ۱۳۸۷، روش تعیین دبی طراحی در نیروگاههای آبی کوچک زنجیره ای با استفاده از منحنی تداوم جریان، چهاردهمین کنفرانس دانشجویان مهندسی عمران سراسر کشور، سمنان، دانشگاه سمنان،

در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.
برای بار اول: (عطار, مهدی و لیلا رمضانی، ۱۳۸۷)
برای بار دوم به بعد: (عطار و رمضانی، ۱۳۸۷)